Aktualności

2017-04-27
Corico Chluba Oli became a new Polish Champion. Big congratulations to his lovely owners!
2016-10-28
Corico Chluba Oli has finised his first show's season. This beautiful yong boy did amazing job!
In just 3 monthes he received 4 champion titles:
- Junior Champion of Poland
- Junior Champion of Germany VDH
- Junior Champion of Germany KFT
- Junior Champion of Lithuania
What's more, once he won Best In Show Junior (Paaren, Germany)
Big congratulations to Corico and his owners <3
See you again on Spring!

Agility

Agility to stosunkowo młoda, bardzo widowiskowa dyscyplina sportu kynologicznego. Narodziła się w Wielkiej Brytanii w latach 70-tych. Pierwszy publiczny pokaz miał miejsce na najsławniejszej wystawie psów Cruft's Dog Show w 1978 roku. Ten psi sport do Polski trafił niedawno, bo zaledwie 10 lat temu, ale rozwija się bardzo dynamicznie. Agility zostało zainspirowane konkursami hippicznymi. Zasada jest ta sama - pokonać tor bez błędów i szybciej niż konkurenci. Jest jednak wiele znaczących różnic. Przeszkody zostały dopasowane do wielkości psa, a prócz zwykłych stacjonat, wprowadzono wiele innych przeszkód takich jak: huśtawka, slalom, tunel, kładka, palisada, czy koło.
Pies, prowadzony przez przewodnika musi jak najszybciej pokonywać przeszkody, oczywiście w odpowiedniej kolejności. Ze względu na to, że Agility mogą trenować prawie wszystkie psy, wprowadzono podział na klasy, biorąc pod uwagę wielkość i umiejętności psa ( i oczywiście umiejętności przewodnika).

Psy kochają każdą formę współpracy z właścicielem. Agility dodatkowo zapewnia im odpowiednią ilość ruchu. Możliwość biegania z właścicielem, skakanie i uczenia się nowych poleceń dla każdego psa jest dużą atrakcja. Dodatkowo Agility umożliwia nawiązanie wspaniałego kontaktu z naszym przyjacielem.

Wszystkie nasze Silki, a my wraz z nimi, pokochały Agility. Psy uwielbiają gdy poświęcamy im czas i uwagę, a nas cieszy to, że mamy z nimi wspaniały kontakt, że słuchają naszych poleceń i z zapałem uczą się nowych. Oczywiście każdy piesek jest inny. Jeden tylko czeka na to by pojechać na tor, drugi będzie pokonywał go tylko gdy sam ma na to ochotę. Ale taki właśnie jest charakter Terriera…

Długowłosa, mała Silka na wszystkich pokazach Agility wzbudza zachwyt wśród publiczności. Ludziom trudno uwierzyć, że piesek o wyglądzie psiego arystokraty szaleje po torze pokonując tak trudne przeszkody jak np. palisada.
Razem z naszymi Silkami ćwiczymy w szczecińskim klubie Agility "HOP", którego jesteśmy jednymi z założycielek.

Galeria zdjęć