Aktualności

2017-04-27
Corico Chluba Oli became a new Polish Champion. Big congratulations to his lovely owners!
2016-10-28
Corico Chluba Oli has finised his first show's season. This beautiful yong boy did amazing job!
In just 3 monthes he received 4 champion titles:
- Junior Champion of Poland
- Junior Champion of Germany VDH
- Junior Champion of Germany KFT
- Junior Champion of Lithuania
What's more, once he won Best In Show Junior (Paaren, Germany)
Big congratulations to Corico and his owners <3
See you again on Spring!

Archiwum aktualności

Szczeniaki

2013-08-12
Mamy zaszczyt poinformować, że nasza suczka Ofelia Chluba Oli na początku września zostanie mamą. Ojcem szczeniąt jest piękny pies z czeskiej hodowli Finnegan z Hedvabneho domu. Więcej informacji można znaleźć w zakładce "Szczeniaki". Zapraszamy!

Druskinikai 2013

2013-08-05
W tym roku zdecydowałyśmy się pierwszy raz wyruszyć na wystawę na Litwę. Pojechałyśmy do Druskininkai, pięknego miasta położonego około 50 km od naszej wschodniej granicy. Od piątku do niedzieli odbyły się 3 wystawy, w tym 2 międzynarodowe. Na reprezentację naszej hodowli wybraliśmy trzy pieski - Amar w klasie Championów, Samanta - również w klasie Championów oraz Ozzy - w klasie weteranów. Wszystkie pieski spisały się znakomicie. Mimo doskwierających upałów pięknie zaprezentowały się na ringach i zdobyły wiele uznania. Nasz Ozzy został Championem Weteranem Litwy a Samanta Championem Litwy. Ozzy 3 razy został wybrany najlepszym psem w rasie (BOB), Samanta zaś dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszej suczki (BOS). Nasz Amar tym razem musiał zadowolić się Res.CACIB'em. Na Litwie z pewnością się jeszcze pokażemy:)

Nowe zdjęcia

2013-07-25
Zapraszamy do oglądania nowych zdjęć:) Zarówno w galerii, jak i na stronie każdego z naszych piesków!

Amar tatusiem

2013-05-02
10 dni temu w fińskiej hodowlii PetPursuit urodziła się trójka zdrowych i pięknych szczeniąt. Szczęśliwymi rodzicami została Nemi (Curiosity Sensation Indeed) i nasz młody champion Amar:)
Życzymy szczęścia i powodzenia psiej mamie jak i Jennie - właścicielce!!! <3

Amar niedługo zostanie tatusiem!!!

2013-04-11
W marcu Amar poznał piękną, delikatną i pełną energii Nemi... Pomiędzy tymi dwojga od razu zaiskrzyło. Owocem tego gorącego uczucia będą szczeniaczki, kóre na świat przyjdą już pod koniec kwietnia, w finlandzkiej hodowlii Pet Pursuit.
Nemi, a właściwie Curiosity SENSATION INDEED to piękna suczka, o doskonałym charakterze, zdobywczyni wielu nagród i tytułów - C.I.B, BISS, Nice dogcitizen, Kl.JN'10, KFT Club Winner-10, BDJSG-10, EST JW-10, BYJW-10, BYW-10, BALTJW-10, NordJW-10, RKFW-10, HEJW-10, SIW-12, EST & RUS & LT & BY & LV & DE & BALT JCH,
NORD & SE & FI & RUS & RKF & LT & BY & NO & LV & SI & EST & BALT CH... i inne :)
Trzymamy kciuki za mamę i szczeniaczki!
Więcej zdjęć lub informacji można znaleźć na stronie internetowej hodowlii Pet Pursuit - www.petpursuit.net


Chluba Oli na Instagramie

2013-04-11
Od niedawna zdjęcia naszych pięknych silek śledzić można także na stronie/aplikacji "Instagram". Nasz profil znależć można pod nazwą "Instaterriers". Zapraszamy :)

Champion VDH

2013-03-15
Dzisiaj, w końcu otrzymalismy dyplom Championa Niemiec VDH dla naszej Samanty. Czekaliśmy ponad pół roku, ale w końcu, do nas dotarł :)

Test ECVO dla Samanty

2013-02-13
Wczoraj, w Berlinie, na wizycie u psiego okulisty byla Samanta. Badanie nie wykazało żadnych zmian czy chorób. Nasza Samanta jest zdrowa i ma doskonały wzrok!
Pies, którym Samanta zostanie w najbliższym czasie pokryta, także przeszedł takie badania i ma tzw certyfikat ECVO. Oznacza to, że oboje rodziców planowanego miotu jest wolna od genetycznych chorób oczu:)

Amar nowym Championem Polski!

2013-02-11
W tym roku pierwszy raz wzięliśmy udział w Nocnej Wystawie Psów w Bydgoszczy. Naszą hodowlę reprezentował nasz młody Amar. Świetnie się pokazał i zdobył ocenę doskonałą, tytuł Zwycięzcy i CWC. To ostatnie CWC, które potrzebne nam było do uzyskania tytułu Championa Polski:) Amar więc dołączył do grupy Championów, jak każda inne z naszych pociech:) Amar okazał się też najlepszym w porównaniu i zdobył tytuł Zwycięzcy Rasy:)
Zostaliśmy na konkurencjach finałowych, aby zaprezentować się na ringu honorowym. Chociaż Amar świetnie się spisał, nie został tym razem doceniony przez sędziego... może następnym razem się uda:)
W niedzielę odbyła się zaś krajowa wystawa. Znowu w ringu pokazał się Amar i chociaż był nieco zmęczony nocnymi podbojami, to powtórzył swój sukces - CWC, Zwycięzca, BOB:)

Chociaż Amar został doceniony przez sędziów, to jednak sama wystawa pozostawia wiele do życzenia. Na hali gdzie odbywały się pokazy było po porostu brudno...wszędzie walały się śmieci, ringi były w opłakanym stanie, podłoga wręcz odrażająca, w powietrzu unosił się kurz i smród, o dobrym stoliku do prezentacji psa w ringu można było sobie pomarzyć, ale co najgorsze - nieczystości, które przytrafiały się zwierzakom, czy to na ringu, czy poza nim, były pozostawiane same sobie...

Niestety mamy bardzo mało zdjęć z tych wystaw. W związku z tym zostały one umieszczone w zakładce "Amar", a nie w galerii tak jak zazwyczaj. Zapraszamy do oglądania!

Test ECVO

2013-02-04
Dzisiaj kolejny piesek z naszej hodowli - ROOFI, był w Berlinie w celu wykonania badania okulistycznego. Badanie to, ma na celu wykrycie ewentualnych zmian i chorób oczu, które warunkowane są genetycznie. Badanie kończy się wydaniem certyfikatu ECVO, na którym wypisane są poszczególne, możliwe choroby oraz wyniki danego pieska. Niektóre choroby są charakterystyczne tylko dla danej rasy, inne występują powszechnie u wielu. W naszym kraju, niewiele jeszcze ras ma obowiązek przechodzenia takich badań. Za granicą sprawa wygląda nieco inaczej - badania takie są wymagane. W przypadku Asutralian Silky Terrier, największą uwagę przywiązuje się do problemu katarakty dziedzicznej i choroby PRA (progresywny zanik siatkówki). Oba schorzenia mogą doprowadzić, niestety, do ślepoty. Badanie to, pozwala na rozmnażanie tylko zdrowych piesków i wykluczenia z hodowli tych, które są genetycznie obciążane. Dla rozwoju rasy jest to niezwykle ważne.
Nasz Roofi dzielnie zniósł badanie :) A wyniki są rewelacyjne! Jest on wolny od wszelkich chorób!
‹ wstecz 1 2 3 4 ... 6 7 8 9 dalej ›