Aktualności

2017-04-27
Corico Chluba Oli became a new Polish Champion. Big congratulations to his lovely owners!
2016-10-28
Corico Chluba Oli has finised his first show's season. This beautiful yong boy did amazing job!
In just 3 monthes he received 4 champion titles:
- Junior Champion of Poland
- Junior Champion of Germany VDH
- Junior Champion of Germany KFT
- Junior Champion of Lithuania
What's more, once he won Best In Show Junior (Paaren, Germany)
Big congratulations to Corico and his owners <3
See you again on Spring!

Archiwum aktualności

Kłopoty z internetem

2013-02-03
Od jakiegoś czasu mamy duże kłopoty z internetem. Mimo wielu prób naprawy, usterka nie jest jeszcze usunięta...
Nasza hodowla, pieski i mioty cieszą się ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem (za co dziękujemy!). Wiele osób pisze do nas właśnie drogą e-mailową. W związku z tym, bardzo proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do naszych odpowiedzi. Staramy się to robić, gdy tylko "okoliczności internetowe" nam na to pozwalają!
Proszę pamiętać także o możliwości kontaktu telefonicznego: 0048 512 234 222 lub 0048 693 338 218
Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, gdzie jest wiele nowych zdjęć naszych piesków!

Interchampion

2013-01-18
Dziś otrzymaliśmy dyplom Interchampiona dla Samanty.
Samanta to czwarty piesek w naszej hodowli, któremy udało się zdobyć ten prestiżowy tytuł.

Wprowadzamy nowe standardy do naszej hodowli!

2012-11-28
W niektórych krajach na zachodzie, od lat, istnieją obowiązkowe testy zdrowotne dla psów hodowlanych. Oczywiście testy te zależą od rasy psa i przypisywanych jej chorób. U nas w Polsce, takich obowiązków nie ma. My jednak zainteresowałyśmy się sprawą, gdyż chcemy mieć wstęp także do hodowlii zagranicznych. Dlatego zdecydowałyśmy się wprowadzić testy także w naszej hodowlii. W naszej rasie pieski bada się pod kątem przenoszonych genetycznie chorób oczu. Testy takie wykonywane są tylko przez wyspecializowanych lekarzy weterynarii posiadających odpowiednie uprawnienia. Takich osób nie ma zbyt wiele...w Polsce jedna czy dwie. My udałyśmy się do Berlina. Testy takie niestety sporo też kosztują, także nie da rady przebadać wszystkich piesków za jednym razem. Na pierwszy ogień poszedł Amar, gdyż to on teraz robi największą karierę na wystawach i nim jako reproduktorem interesują się hodowle zagraniczne. Amar był bardzo grzeczny i bez problemów zniósł badanie okulistyczne. Wyniki są rewelacyjne - nasz młody champion nie ma żadnych chorób:)

Wystawa w Mielnie

2012-11-26
18 listopada odbyła się pierwsza jesienna wystawa psów w Mielnie. Oczywiście nie mogło na niej zabraknąć naszych silek:) Hodowle reprezentowali Amar i Samanta. Na wystawę nie zgłoszono żadnych innych silek, więc nie mieliśmy konkurencji. Dla tych co nie za bardzo orientują się w zasadach panujących na psich wystawach, przypominamy, że brak konkurencji nie jest równoznaczny z wygraną. To od sędziego zależy, czy przyzna psu zwycięztwo i tytuły. Zawsze ma prawo nie dać pieskowi nic, jeśli uzna, ze niespełnia on odpowiednich norm. Nasze psiaki sędzienie się jednak bardzo podobały, więc przyznała im wszystkie możliwe osiągnięcia. W porównaniu wygrał nasz najmłodszy Amar. Tym samym ponownie miał okazję zaprezentować się na ringu głównym. Wzięliśmy także udział w konkurencji "Para Hodowlana" gdzie nasze sileczki zajęły 3 miejsce i przywiozły do domu puchar:)
Niestety ze względów technicznych, nie udało nam się zrobić żadnych zdjęć - sprzęt odmówił posłuszeństwa...

Gorzów

2012-10-14
Dzisiaj byliśmy na wystawie psów w Gorzowie. Była to pierwsza jesienna wystawa organizowana w tym mieście. Pokazy odbywały się w hali, więc nie martwiliśmy się o pogodę. Ringi były dość małe, co mogło być problemem dla większych ras, jednak dla naszych Silek były w zupełności wystarczające. Organizatorzy nie pobierali żadnych dodatkowych opłat, na przykład za parking, co było bardzo miłym zaskoczeniem. Obsada sędziowska była bardzo ciekawa - dużo młodych, eleganckich osób, po których widać fascynację zawodem i kontaktem z psem, a także dobra wiedzę. Każdy piesek otrzymał wyczerpujący opis, medal za zwycięstwo i mały puchar za tytuł Zwycięzca Rasy. Ostatnimi czasy takie pamiątki na wystawach to rzadkość.
Pokazaliśmy Amara i Samantę. Pieski spisały się super. Pięknie się zaprezentowały i zdobyły pierwsze lokaty. Oboje zdobyli tytuł CWC. W porównaniu, Amar okazał się być lepszym i zdobył BOB. Sędzina była pod wrażeniem jego chodu, pewności siebie, a także jego pięknych włosów.
Podsumowując, wystawa ta była bardzo przyjemnych doświadczeniem. Z pewnością pojawimy się za rok :)

Wrocław 2012

2012-10-01
W sobotę byliśmy na międzynarodowej wystawie we Wrocławiu. Mimo pięknej pogody, wystawy tej nie zaliczymy do naszych ulubionych. Wiele do życzenia pozostawia sposób sędziowania, kultura, podejście do psa jak i niestety wiedza osób zajmujących szacowne miejsca przy stoliku sędziowskim. Ale jak i w każdym innym sporcie - tak i na wystawach, bywa różnie. Na szczęście, nasze ponad jedenastoletnie doświadczenie w wystawianiu uodporniło nas już na takie sytuacje.
Nasz mały Amar zdobył kolejny CACIB do swojej kolekcji. Zdecydowaliśmy się zacząć pokazywać nasze dwa pieski - Amara i Samantę, w konkurencji "Para Hodowlana". We Wrocławiu po raz pierwszy pokazaliśmy się w ringu honorowym. Nasze Silki pokazały klasę, ładnie się zaprezentowały i zdobyły oklaski widowni. Mamy nadzieję, że następnym razem zdobędą także serce sędziego :) Trzymajcie kciuki!

VEJEN DENMARK

2012-09-17
Wczoraj wróciliśmy z wystawy psów w Vejen w Danii. Wystawa trwała dwa dni - pokazywaliśmy pieski zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Naszą hodowlę reprezentowali Amar i Samanta. Oboje świetnie się spisali. Mimo długiej i męczącej podóży oraz niesprzyjającej pogody, w sobotę Amar pokonał konkurencję i zajął pierwsze miejsce w swojej klasie. Samanta zaś zdobyła wszystko to, co chcieliśmy osiągnąć - CAC i CACIB! Oznacza to, że została Championem Danii oraz Interchampionem! Samanta w niedzielę powtórzyła swój sukces. Amar zaś poprawił sój wynik i oprócz pierwszego miejsca w klasie, zdobył też wniosek CAC i Res.CACIB. Zapraszamy do galerii:)

Sopot 2012

2012-08-12
W sobotę odbyła się miedzynarodowa wystawa psów w Sopocie. Pojechaliśmy zaprezentować dwa nasze pieski - Amara i Samantę. Do towarzystwa zabraliśmy takżę Roofiego i Ellę. Reszta piesków pojechała na dwudniowe wakacje do babci:) Podróż była długa i męcząca... Ale opłacało się! Nasz mały Amar zachwycił sędzinę i zdobył najwyższe tytuły w swojej rasie - CWC, CACIB, Zwycięzca Rasy. Niestety na ringu pokazać nie mogła się Samanta... Dwa dni przed wystawą doznała kontuzji łapki. Dostała środki przeciwbólowe, ale mimo to nie udało się pokonać bólu, który przeszkadzał jej prawidłowo chodzić. Dziś Samanta ma się już dobrze i znowu z radością biega za piłką :)

Championat

2012-08-07
Dziś otrzymaliśmy dyplom Młodzieżowego Championa Polski dla naszego Amara.

Wielki sukces w naszej hodowli!

2012-07-29
28 lipca obyła się wystawa psów w niemieckim mieście Mittenwalde. Jak co roku, na tej właśnie wystawie odbywa się także spotkanie hodowców australian silky terrier. Zostałyśmy zaproszone, przez jedną z niemieckich hodowczyń, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Atmosfera była cudowna! Miałyśmy także szanse na spotkanie wielu ludzi zakochanych w rasie silky terrier. Na ringu wystawowym pokazało się aż 13 silek! Naszą hodowlę reprezentowali Amar i Samanta. Oboje dostali najwyższe noty i pokonali swoich konkurentów. Samanta zajęła pierwszą lokatę w swojej klasie, otrzymała wniosek VDH. Potem stanęła do porównania, gdzie okazała się najlepsza i zdobyła CAC oraz tytuł Najlepszej Suczki. Największym sukcesem może jednak pochwalić się nasz młody Amar. Okazał się on najpiękniejszą silką wystawy i zdobył tytuł Zwycięzcy Rasy (BOB). Pokonał wiele psów starszych od siebie i dużo bardziej utytułowanych. Tym samym na następny rok zagościł w naszym domu przechodni puchar BOB Mittenwalde!
‹ wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej ›